Metro catering system
Sklep

Pakowarki próżniowe

Oferujemy pełną gamę nowoczesnych i niezawodnych pakowarek próżniowych od najmniejszych stołowych do tych używanych przez duże restauracjie oraz przemysł. Pakowarki cechuje niezawodność, prosta obsługa, wydajność i możliwość stosowania różnych opakowań jednorazowych w zależnosci od potrzeb.

Pakowarki próżniowe

Istnieje wiele sposobów, by zachować świeżość produktów spożywczych, wykorzystywanych w gastronomii, jak również przeznaczonych do sprzedaży. Jedną z alternatyw jest pakowanie próżniowe, wykonywane za pomocą pakowarek próżniowych. 

Pakowarki próżniowe – co to takiego?

Pakowarki próżniowe to urządzenia, które umożliwiają szczelne zamknięcie produktów spożywczych w specjalnym opakowaniu foliowym, z jednoczesnym wyssaniem z niego powietrza. W efekcie kontakt żywności z wilgocią, jak również bakteriami, zostaje ograniczony do niezbędnego minimum, zwiększając jednocześnie trwałość i świeżość produktu. 
Wśród propozycji znaleźć można znaleźć dwa rodzaje pakowarek próżniowych:

a) Komorowe – są to rozwiązania wyposażone w specjalną komorę, w której umieszcza się zapakowany w folię produkt spożywczy. Warto podkreślić, że komorowe pakowarki próżniowe to urządzenia o wysokim stopniu zaawansowania, które sprawdzają się w dużych zakładach gastronomicznych oraz firmach świadczących usługi cateringowe.
b) Bezkomorowe (listwowe) – mniej funkcjonalne, idealne do stosowania w mniejszych lokalach gastronomiczno-handlowych. 

Zalety pakowarek próżniowych

Pakowarki próżniowe posiadają wiele zalet – najważniejszą z nich jest brak bakterii tlenowych, dzięki czemu żywność nie ulega procesom gnilnym, nie psuje się, a tym samym może dłużej utrzymywać świeżość. 
Pakowarki próżniowe zapewniają mniejszą ilość wyrzucanej żywności, co automatycznie wpływa na mniejsze straty konkretnego lokalu. Pakowane próżniowo produkty spożywcze charakteryzują się ładnym i apetycznym wyglądem.
Niepodważalną zaletą przedmiotowych urządzeń do pakowania próżniowego są niewielkie rozmiary oraz bezproblemowy transport.

Odwiedź nasz
sklep internetowy
Wejdź
Masz pytania, zadzwoń! 77 464 44 22 Kontakt Materiały
do pobrania
Zobacz