Metro catering system
Sklep

Dieta pudełkowa – kto zamawia i dlaczego?

Biorąc pod uwagę statystyki nie ulega wątpliwości, że zamawianie dań z dowozem stało się na tyle popularne, że nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Co trzeci badany (34%) deklaruje, że korzysta z tego typu usługi. Największą liczbę w tej grupie stanowią ludzie młodzi pomiędzy 18 a 24 rokiem życia. Najrzadziej z usługi dowozu dań gotowych korzystają osoby w wieku 46-65 lat, którzy stanowią 27% badanych. Coraz więcej osób zamawiających catering pod drzwi stanowią wegetarianie i osoby na specjalnych dietach.

Na co zwracamy uwagę decydując się na catering z dowozem? Aż 83% badanych deklaruje, że głównym czynnikiem jest różnorodność serwowanych dań. Elastyczność godzin dostaw ceni sobie 76% badanych, a atrakcyjną cenę – 73%.

Dlaczego korzystamy z usług firm cateringowych? Głównymi czynnikami są chęć prowadzenia zdrowego stylu życia, poprawa lub zmiana nawyków żywieniowych i plany treningowe. Na dalszych miejscach są przekonania religijne, zmiana sposobu żywienia najbliższych czy ciekawość nowej kuchni.

 

 

Żródło: Raport 2020, Rynek Gastronomiczny w Polsce, wyd. lipiec-sierpień

fot. juanjez.com

 

 

 

Aktualności

pokaż wszystkie aktualności

Dyrektywa plastikowa opóźniona!

Przede wszystkim higiena, czyli posiłki w drodze

Koniec plastiku?

Pakowanie próżniowe – więcej niż oczekiwania

Odwiedź nasz
sklep internetowy
Wejdź
Masz pytania, zadzwoń! +48 (77) 464 44 22 Kontakt Materiały
do pobrania
Zobacz