logo-mcs

Automatyczne zgrzewarki gastronomiczne do opakowań i tacek


Dostawcy żywności, którym zależy na bezpiecznie zapakowanym produkcie powinni pomyśleć o maszynach do zgrzewu tacek z technologią pakowania w MAP (Modyfikowana Atmosfera Pakowania), która gwarantuje konsumentom dłuższy termin przydatności do spożycia, bezpieczeństwo, higienę, a co za tym idzie, również zdrowie.

MAP to nic innego jak zastąpienie w opakowaniu naturalnego powietrza gazem lub mieszanką gazów, np. azotu i dwutlenku węgla. Dlatego MAP sprawia, że żywność pozostaje dłużej świeża, a producentom żywności zapewnia dostęp do szerszej grupy konsumentów i większego rynku zbytu. Proces ten idealnie sprawdza się w przypadku dań gotowych, mięs, wędlin, kiełbas, nabiału, warzyw czy owoców.

Bardzo istotną część procesu MAP stanowią profesjonalne automaty pakujące. Atomatyczna linia do pakowania jest świetną alternatywą dla średnich i dużych firm gastronomicznych czy spożywczych.

Automatyczna maszyna do zgrzewania opakowań FoodPack Speedy idealnie wpasowuje się w nowoczesne trendy, zapewniając pakowanie żywności w atmosferze ochronnej. Model ten jest kompaktową maszyną do zgrzewania o dużej wydajności produkcyjnej i prostej obsłudze. Konstrukcja i klasa szczelności tego automatu pakującego sprawia, że jest łatwy w utrzymaniu czystości. Maszyna do zgrzewania tacek Speedy może być personalizowana, można ją rozbudowywać oraz wyposażyć w dodatkowe opcje jak np. dodatkowe zasobniki tacek czy etykieciarki. Automat pakujący Foodpack Speedy standardowo wyposażony jest w system PROGAS zwiększający wydajność produkcyjną urządzenia o 70% zmniejszając przy tym zużycie mieszanki gazowej o ok. 50%.

Obok wspomnianej maszyny do zgrzewania tacek Speedy, na uwagę zasługują także automat pakujący MCS Tss 145, automaty zgrzewające z serii FoodPack 14 czy automaty liniowe. Te ostatnie reprezentowane są przez modele z serii M7 i M11 zaprojektowane z myślą o dużych produkcjach.

Automatyczno-liniowa maszyna M7 dostępna jest w wersji N lub w wersji próżniowej / gazowej w celu uzyskania opakowań próżniowych i / lub modyfikowanych. Dzięki szerokiej gamie opcji i różnych rodzajów pasów podających, które można łączyć, M7 wyróżnia się dużą wszechstronnością i możliwościami dostosowywania do wielu potrzeb produkcyjnych. W całości wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Wspomniane automaty pakujące oferują obok zgrzewania takie tryby pracy jak: próżnia + gaz (MAP), SKIN, OVERSKIN oraz kilka programów pakowania. Dodatkowo maszyny do zgrzewania przystosowane są do wielofunkcyjnych matryc umożliwiających zgrzanie różnej wielkości opakowań wykonanych z różnych tworzyw np. PP, PET, papier itd.

Automaty pakujące znajdą zastosowanie w przemyśle spożywczym, mięsnym, firmach cateringowych, w kuchniach serwujących dania na wynos, czyli wszędzie, gdzie liczy się nie tylko szybkość, ale także precyzja i duża wydajność. Ich zalety są nieocenione w momencie, gdy potrzebna jest profesjonalna, niezawodna maszyna do zgrzewania opakowań o prostej obsłudze.

Rozwiązania Metro-Catering-System umożliwiają swoim klientom dotarcie do szerokiego grona odbiorców poza dotychczasowy obszar ich działalności. Oprócz korzyści finansowych, czyli sprzedaży zewnętrznej, dają również możliwość zareklamowania swoich produktów poprzez obecność na sklepowych półkach. Klient, który ma możliwość zakupu i spróbowania wyrobów cateringowych poprzez zakup detaliczny z pewnością dotrze do wytwórcy, aby skosztować z wyjątkowych wyrobów u źródła.

Zalety pakowania w MAP:

 • dłuższy okres przydatności do spożycia bez środków konserwujących,
 • wysoka jakość produktów,
 • mniej odpadów,
 • większe możliwości sprzedaży,
 • higieniczne, hermetyczne i atrakcyjne opakowania,
 • bardzo szeroki wybór opakowań,
 • większa wydajność produkcyjna oraz niższe koszty produkcji.

Zgrzewarki wykorzystujące technologię próżniową są niezwykle przydatnymi narzędziami. Dzięki ich działaniu produkty spożywcze zachowują świeżość przez bardzo długi czas – i to nawet poza lodówką. Dlatego zgrzewarki automatyczne stały się tak ważnym elementem wyposażenia różnorodnych firm. Obecnie korzysta z nich coraz więcej przedsiębiorstw w branży przetwórstwa żywności.

Dlaczego warto zainwestować w automaty zgrzewające?

Szacuje się, że świeże warzywa w lodówce zachowują swoje właściwości do 5 dni, a mięso ok. 3 dni. To stosunkowo niewiele czasu, podczas którego można sprzedać klientom swoje produkty. Zgrzewarka automatyczna do tacek wydłuża termin przydatności do spożycia kilkakrotnie. W przypadku warzyw – do ok. 20 dni. A mięso zachowuje świeżość nawet przez 9 dni od momentu zapakowania. Zamrożone i hermetycznie zgrzane produkty odzwierzęce wytrzymają nawet 2 lata. To najlepszy dowód na to, jak przydatnym narzędziem są automaty zgrzewające.

Znajdujące się w tej kategorii maszyny działają w sposób niezależny od człowieka. Wystarczy ustawić parametry pracy, aby zgrzewarka automatyczna do opakowań wykonywała zaplanowane działania w linii produkcyjnej. To znacząco ułatwia oraz przyspiesza pakowanie towarów.

Zgrzewarka automatyczna – którą wybrać?

W naszej ofercie można znaleźć kilkanaście modeli z różnych serii, które różnią się przede wszystkim parametrami oraz przeznaczeniem. Posiadamy zgrzewarki automatyczne zaprojektowane z myślą o niewielkich zakładach produkcyjnych, a także maszyny do zgrzewu o bardzo dużej wydajności, które sprawdzą się w średniej i wysokiej klasie produkcji. Podczas wyboru należy kierować się potrzebną dla danego zakładu efektywnością urządzenia. Wszystkie modele zostały wykonane z wysokogatunkowych materiałów, co gwarantuje ich trwałość i niezawodność.

Gdzie najbardziej przyda się zgrzewarka automatyczna do opakowań?

Automaty zgrzewające są idealnym rozwiązaniem dla szeroko pojętej gastronomii. Mowa zwłaszcza o firmach cateringowych, restauracjach, hotelach czy masarniach. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego oraz w pełni automatycznego pakowania produktów, znajdzie swoje zastosowanie maszyna automatyczna, którą da się zintegrować z linią produkcyjną oraz dostosować do konkretnych wymagań technologicznych.

Maszyny zgrzewające automatyczne – serwis i pomoc w wyborze modelu

Zakup urządzenia z naszej oferty wiąże się z otrzymaniem fachowej pomocy w każdej sytuacji. Z przyjemnością udzielimy porad dotyczących konserwacji i bezpiecznego eksploatowania automatów. Na dodatek można na nas liczyć, gdy dojdzie do awarii. Maszyna zgrzewająca automatyczna jest prosta w obsłudze i niezawodna. W przypadku ewentualnej awarii natychmiast reagujemy na zgłoszenia, aby przywrócić maszynę do sprawności w rekordowo krótkim czasie.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych naszą ofertą. Rozmowa będzie doskonałą okazją do tego, by odpowiedzieć na każde pytanie związane z maszynami automatycznymi oraz pomóc w wyborze modelu, który spełni wszelkie oczekiwania.


Maszyny pakujące półautomatycznetab PROZNIOWE 1Pozostałe maszyny pakujące

 • TSS135#AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  TSS135 AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  W pełni automatyczna, profesjonalna maszyna do zgrzewu opakowań. Idealne rozwiązanie dla gastronomii, zakładów produkcyjnych, masarni, firm cateringowych, kuchni restauracyjnych i hotelowych. Wyposażona w opatentowany pneumatyczny system docisku umożliwiający dużą wydajność i bezpieczeństwo.

 • TSS145#AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  TSS145 AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  Automatyczna maszyna do termozgrzewania opakowań. Posiada trzy pozycje załadunku i jest niezwykle elastyczna pod względem metod zgrzewania (opakowanie standardowe, próżniowe i MAP). Posiada praktyczny i intuicyjny interfejs zaprojektowany w celu uproszczenia i przyspieszenia operacji zgrzewania oraz zapewnienia maksymalnej świeżości produktu.

 • SPEEDY#maszyna zgrzewająca automatyczna

  SPEEDY maszyna zgrzewająca automatyczna

  Model FoodPack Speedy jest kompaktową maszyną o dużej wydajności produkcyjnej i prostej obsłudze. Dzięki swojej konstrukcji i klasie szczelności również łatwe do utrzymania w czystości. Maszyna może być personalizowana, posiada duży zakres rozbudowy i opcji dodatkowych takich jak zasobniki tacek, dozowniki produktów, etykieciarki itp. Pełna kontrola prędkości przesuwu tacek pozwala na bezpieczne pakowanie produktów płynnych. Foodpack Speedy standardowo wyposażony jest w system PROGAS, który zwiększa wydajność produkcyjną urządzenia o 70% zmniejszając przy tym zużycie mieszanki gazowej o ok. 50%.

 • SPEEDY Emec#AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  SPEEDY Emec AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  W pełni profesjonalna maszyna do pakowania żywności z napędem elektrycznym. Urządzenie zostało wyposażone w system Progas - opatentowaną przez firmę Ilpra technologię, która w porównaniu ze standardowymi instalacjami V/G zwiększa wydajność produkcyjną urządzenia nawet o 70% zmniejszając tym samym zużycie mieszanki gazowej o ok. 50%.

 • SPEEDY bucket#AUTOMAT DO ZGRZEWU WIADEREK

  SPEEDY bucket AUTOMAT DO ZGRZEWU WIADEREK

  Maszyna do termozgrzewania wiaderek przeznaczona do małych produkcji, które wymagają praktycznego i precyzyjnego zamknięcia produktu w wiaderkach. Niewielki rozmiar urządzenia i elastyczność użytkowania pozwalają na otrzymanie szybkiego i spersonalizowanego produktu. Za pomocą tego modelu można również zamykać opakowania w próżni i w atmosferze modyfikowanej (MAP).

 • FOODPACK 1440#AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  FOODPACK 1440 AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  W pełni automatyczna maszyna liniowa, odpowiednia dla średniej i wysokiej klasy produkcji, zaprojektowana z myślą o łatwej integracji z automatyczną linią produkcyjną i dostosowywaniu do konkretnych wymagań produkcyjnych. Charakteryzuje się zwartą konstrukcją, gwarantuje niskie koszty eksploatacji i może pracować w 4 trybach: zgrzew, próżnia, MAP, SKIN.

 • FOODPACK 1465#AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  FOODPACK 1465 AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  Maszyna charakteryzuje się wysoką wydajnością i maksymalną elastycznością użytkowania. Odpowiednia dla różnych potrzeb produkcyjnych, model ten można łatwo zintegrować z automatyczną linią produkcyjną. Duży obszar zgrzewu gwarantuje wysoką wydajność. Panel sterowania z kolorowym ekranem dotykowym pozwala operatorowi łatwo ustawić i monitorować parametry maszyny.

 • FOODPACK 1485#AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  FOODPACK 1485 AUTOMAT ZGRZEWAJĄCY

  W pełni automatyczne liniowe urządzenie do zamykania opakowań, które oferuje najszerszy obszar zgrzewu wśród pozostałych maszyn do 850 mm. Nadaje się dla średniej i dużej produkcji, zaprojektowane w celu łatwej integracji z automatyczną linią produkcyjną. FoodPack 1485 jest wyposażony w elektromechaniczny system E-Mec w celu zmniejszenia zużycia energii i zwiększenia wydajności. Gwarantuje niskie koszty eksploatacji.

 • M7#AUTOMAT LINIOWY

  M7 AUTOMAT LINIOWY

  Automatyczno-liniowa maszyna zaprojektowana z myślą o dużych produkcjach. Jest dostępna w wersji N lub w wersji próżniowej / gazowej w celu uzyskania opakowań próżniowych i / lub modyfikowanych. Zintegrowany i obrotowy panel sterowania to kolorowy ekran dotykowy z prostym i intuicyjnym programowaniem. Dzięki szerokiej gamie opcji i różnych rodzajów pasów podających, które można łączyć, M7 wyróżnia się dużą wszechstronnością i możliwościami dostosowywania. W całości wykonana ze stali nierdzewnej.

 • M11#AUTOMAT LINIOWY

  M11 AUTOMAT LINIOWY

  Automatyczna liniowa maszyna pakującą zaprojektowaną z myślą o dużych produkcjach. Wyposażona w elektromechaniczny system E-Mec w celu zmniejszenia zużycia energii i zwiększenia wydajności, dzięki innowacyjnej konstrukcji FoodPack M11 może być również łatwo zintegrowany z automatyczną linią produkcyjną i dostosowany do konkretnych potrzeb produkcyjnych.

Metro-Catering-System 

 ul. Warszawska 20, 48-385 Otmuchów
 POLAND
 +48 77 464 44 22
 +48 77 401 74 40
 +48 77 401 74 50
 info@m-c-s.pl

 

 

 

Metro Catering System

meOrganic

me METROO 1

me METROO 1

 

serwis MCS

 

© 2024 Metro-Plast. All Rights Reserved.