logo-mcs

 

Opakowania papierowe i biodegradowalne do zgrzewu - Ekologiczne pojemniki


Biodegradowalne opakowania i ekologiczne pojemniki na żywność

Biodegradowalne oraz ekologiczne opakowania na żywność to istotna część naszej oferty będąca odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie konsumentów, oraz właścicieli lokali gastronomicznych na produkty przyjazne środowisku. Coraz powszechniejsza świadomość dotycząca wpływu popularnych jednorazowych tacek, kubków czy talerzyków na stan naszej planety wymusza poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą utrzymać wysoki standard usług bez szkody dla natury. Ekologiczne pojemniki doskonale spełniają te wymagania – są praktyczne, wytrzymałe oraz biodegradowalne.

 

Opakowania biodegradowalne producent

Jako firma zajmująca się produkcją nowoczesnych urządzeń i pojemników do pakowania żywności staramy się zaspokoić wszelkie, często zróżnicowane potrzeby klientów. W szerokim asortymencie naszych produktów istotne miejsce zajmują opakowania biodegradowalne, które zdobywają coraz więcej zwolenników i przyczyniają się do zwiększenia prestiżu korzystających z nich lokali gastronomicznych. Tego typu ekologiczne pojemniki na żywność są w pełni bezpieczne dla zdrowia, nie wchodzą w reakcję z jedzeniem, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji oraz są odporne na działanie wody i tłuszczu. Jednak tym, co zdecydowanie wyróżnia je na tle innych opakowań, jest fakt, że nadają się do kompostowania lub recyklingu, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku produktów jednorazowego użytku.

Opakowania biodegradowalne do żywności – nasza oferta

W takiej kwestii jak opakowania biodegradowalne producent powinien zaoferować odbiorcom możliwość wyboru surowca, z którego zostały wykonane ekologiczne pojemniki. Korzystając z naszej oferty, klienci mogą zdecydować się na produkty wytwarzane z papieru, pulpy z trzciny cukrowej lub celulozowej. Pierwsza grupa to papierowe pudełka, tacki, miski, kubki oraz pojemniki na wrapy czy kanapki. Niektóre posiadają przykrywki, inne są zaopatrzone w wygodny system zamykania lub pozostają całkowicie otwarte, dzięki czemu łatwo można dobrać produkt najlepiej nadający się do rodzaju serwowanej żywności. Kolejne biodegradowalne opakowania w naszym asortymencie to wysokiej jakości BIO tacki wykonane z pulp roślinnych. Oprócz typowo praktycznych zalet wyróżniają się wysoką estetyką wykonania i elegancją.

Biodegradowalne opakowania na wynos

Obecnie można zaobserwować wzmożone zainteresowanie zakupem jedzenia na wynos, które można spożyć w dowolnym czasie i miejscu. Ponieważ generuje to bardzo dużo odpadów w postaci pojemników używanych do pakowania poszczególnych produktów, ekologiczne opakowania na żywność są tu najlepszym przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Nasza firma oferuje wykonane z pulpy roślinnej biodegradowalne opakowania na wynos przeznaczone do zgrzewu i umożliwiające bezpieczne pakowanie i transport każdego rodzaju żywności bez względu na jej konsystencję. Tacki różnią się kształtem, wymiarami oraz ilością praktycznych przegródek pozwalających na odseparowanie poszczególnych produktów. Są niezastąpione w cateringu, dietach pudełkowych i wszędzie tam, gdzie konieczny jest bezpieczny transport gotowych posiłków.

Opakowania biodegradowalne, czyli ekologia na co dzień

Ideałem byłoby, gdyby opakowania biodegradowalne do żywności na stałe weszły do asortymentu firm i lokali gastronomicznych serwujących jedzenie na wynos. Taka filozofia oprócz korzyści dla środowiska przyniesie też pożytek samym firmom, ponieważ obecnie konsumenci coraz większą wagę przywiązują do produktów przyjaznych naturze i doceniają przedsiębiorstwa stosujące podobne zasady. Inwestycja w biodegradowalne pojemniki może się więc okazać skuteczniejsza niż niejedna reklama.


 

op biodegradNATURA W OPAKOWANIACH

Grupa opakowań ekologicznych skupia w sobie produkty z papieru, pulpy celulozowej, trzciny cukrowej, liści palmowych, drewnianych itd. Opakowania te świetnie nadają się do recyklingu, kompostowania przemysłowego lub domowego i są w pełni bezpieczne, gdyż nie zawierają tak często stosowanego w eko opakowaniach sztucznego tworzywa – polietylenu, którego zadaniem jest ochrona opakowania przed zamoczeniem. Nie mają w swoim składzie szkodliwych substancji, a ich wnętrze często zabezpiecza laminat, który, w zależności od rodzaju tacki, ulega biodegradacji lub jest poddawany recyklingowi. Posiada właściwości wodo- i tłuszczoodporne.

 

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor.

PAPIEROWE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor.

PULPA ROŚLINNA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor.

INNE

Metro-Catering-System 

 ul. Warszawska 20, 48-385 Otmuchów
 POLAND
 +48 77 464 44 22
 +48 77 401 74 40
 +48 77 401 74 50
 info@m-c-s.pl

 

 

 

Metro Catering System

meOrganic

me METROO 1

me METROO 1

 

serwis MCS

 

© 2024 Metro-Plast. All Rights Reserved.