Metro catering system
Sklep

Opakowania me.Organic – 100% biodegradowalne!

Opakowania do zgrzewu biodegradowalne

 

 

 

 

Ekologiczne opakowania do zgrzewu - me.Organic

me.Organic - natura w opakowaniach do zgrzewu!

me.Organic to nowa grupa wysokiej jakości ekologicznych opakowań stworzonych głównie z myślą o firmach cateringowych, która idealnie sprawdza się podczas pakowania praktycznie każdego dania na wynos.

Biodegradowalne opakowania do zgrzewu me.Organic znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się nie tylko wysoka jakość, wytrzymałość, ale także troska o nasze środowisko i zdrowie. Można je z powodzeniem zgrzewać folią, dzięki czemu otrzymujemy bezpiecznie i hermetycznie zapakowane dania, co w obecnych czasach jest nadrzędnym i niezwykle ważnym wymogiem.

Do wyboru mamy dwa rodzaje opakowań:
me.Organic Diamond – wykonane z pulpy z trzciny cukrowej zabezpieczonej cienką powłoką transparentnego laminatu - do wyboru:

me.Organic TREE - wykonane z pulpy celulozowej zabezpieczonej biolaminatem lub jednym z materiałów takich jak PP, PE lub PET.

Tacki me.Organic składają się w:

- ok. 94% z biodegradowalnej pulpy z trzciny cukrowej
- ok. 6% z laminatu, który stanowi warstwę ochronną

Pojemniki  biodegradowalne me.Organic są w pełni kompostowalne z godnie z EN 13432. Wyróżnia je oryginalna faktura, sztywność, a w przypadku opakowań me.Organic DIAMOND – biały kolor i efektowny dekor przypominający strukturę diamentu. Odznaczają się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi i barierowymi, bez problemu zgrzewają się z foliami, dzięki czemu możemy być pewni mocnego zgrzewu, szczelności i estetycznego wyglądu naszych potraw. 

Produkcja me.Organic Diamond

Surowcem do produkcji pojemników ekologicznych do zgrzewu jest wytłok z trzciny cukrowej - produkt uboczny, który powstaje podczas wyrobu cukru. Po wyciśnięciu soku łodyga trzciny jest zwykle spalana lub odrzucana. Jednak te zmiażdżone łodygi zamiast wyrzucać wykorzystuje się przekształcając je np. w jednorazowe opakowania. Po wyekstrahowaniu soku bogatego w cukier resztki pędów zbiera się i przerabia na pulpę, która po dodaniu wody zamienia się w pastę. Ta pasta może być następnie sprasowana w dowolną formę tworząc jednorazowe opakowania.

Trzcina cukrowa, z racji faktu, że jest odnawialna i szybko rośnie, jest wykorzystywana w produkcji nie tylko cukru, ale także stałą się ważnym źródłem energii odnawialnej i materiałów pochodzenia biologicznego.

Proces produkcji opakowań eko me.Organic TREE jest bardzo podobny jak w przypadku opakowań eko me.Organic Diamond, różnicę jedynie stanowi surowiec.Technologia produkcji me.Organic TREE została udoskonalona dzięki ogromnym inwestycjom i pionierskiej idei, która przyświecała od początku tworzenia tych niezwykłych, innowacyjnych produktów. Opakowania biodegradowalne są w stanie w pełni zaspokoić wciąż rosnące wymagania ze strony konsumentów ze względu na swoje właściwości nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Między innymi dlatego, że ulegając naturalnemu rozkładowi nie generują wysokich kosztów ponownego odzysku czy utylizacji.

Biodegradacja tacek me.Organic 

Ze względu na swoje właściwości i skład opakowania ekologiczne me.Organic po użyciu mogą zostać poddane 100% biodegradacji. Ulegają rozkładowi w ciągu kilku tygodni w kontrolowanych warunkach pod wpływem wilgoci, temperatury, grzybów i bakterii. Opakowania me.Organic posiadają certyfikat przyspieszonej kompostowalności nadawany przez austriacki instytut TŰV Ok Compost potwierdzający na podstawie dokładnych badań ich pełną biodegradowalność w przeciągu 12 tygodni dla warunków kompostowalni przemysłowej.

Ze względu na wysoką zawartość celulozy i błonnika produkty te są bardzo stabilne. Idealnie nadają się do:

► mrożenia (-20ºC),

► podgrzewania w piekarniku (od 120°C do 180°C w zależności od rodzaju użytego laminatu) oraz kuchence mikrofalowej (750W)

► są odporne na tłuszcz i wilgoć, dzięki czemu nadają się do każdego dania zarówno na ciepło jak i na zimno

► w 100% kompostowalne

► sa bezpieczne dla zdrowia

► idealne do zgrzewania

► odznaczają się wysoką sztywnością

► posiadają certyfikat TUV OK Compost

► są kompostowane zgodnie z normą EN 13432

 

W odpowiednim wyborze opakowań i maszyn chętnie pomogą nasi specjaliści. Zapraszamy do kontaktu lub zakupu na metroo.pl.

ekologiczne opakowania me.Organic

Aktualności

pokaż wszystkie aktualności

Dyrektywa plastikowa opóźniona!

Przede wszystkim higiena, czyli posiłki w drodze

Koniec plastiku?

Pakowanie próżniowe – więcej niż oczekiwania

Odwiedź nasz
sklep internetowy
Wejdź
Masz pytania, zadzwoń! +48 (77) 464 44 22 Kontakt Materiały
do pobrania
Zobacz