logo-mcs

 
METRO aktualności

 

Kryzys w gastronomii

czwartek, 03 listopad 2022 11:37

Coraz trudniejsza sytuacja na rynku gastronomicznym pogłębia pesymistyczne nastroje wśród restauratorów i firm zwiazanych z branżą. Jako główne zagrożenie dla kondycji wielu firm aż 85% badanych w „Raporcie na Talerzu” podaje wzrost cen gazu i energii. Dodatkowymi czynnikami negatywnie wpływającymi na biznes w tym sektorze są: wzrost inflacji (84%), cen żywności oraz kosztów transportu (82%), spadek popytu (80%) i niestabilna gospodarka (70%).

Te niekorzystne warunki bardzo mocno wpłynęły na zachowania wielu firm. Zaczęły one uważniej przyglądać się swoim rachunkom, analizować food costs czy wdrażać systemy, wspierające gospodarowanie biznesem jak polityka zero waste, less czy systemy oszczędzające energię. Niezwykle istotne stały się automatyzacja i digitalizacja odpowiadająca m.in. za strony www, możliwość rezerwacji stolików czy zamówień online.

Usługi oferowane przez lokale to w 87% sprzedaż posiłków na miejscu. Catering czy dowóz jedzenia stanowią odpowiednio 56% i 54%, a sprzedaż gotowych potraw to 28%. Dowożąc swoje dania do klientów punkty gastronomiczne najczęściej korzystają z własnych form transportu (78%), 23% korzysta z Pyszne.pl i aplikacji online (23%).

Ostatnie badania pokazują, że najlepiej rokującymi rozwiązaniami w lokalach gastronomicznych są:

  • dostarczanie zamówień na wynos w ekologicznych opakowaniach (67%),
  • produkty sezonowe w menu (64%),
  • wprowadzanie potraw i produktów lokalnych (61%).

Wiele czynników wskazuje na fakt, że firmy, które chcą dalej działać w branży muszą przede wszystkim zacząć liczyć i śmielej korzystać z inteligentnych rozwiązań, technologii, które ułatwią działanie w tych niepewnych czasach. Dzisiaj strona internetowa to za mało. Wygra ten, kto będzie działał systemowo, potrafi kalkulować i racjonalizować swoje koszty oraz korzysta z oszczędnych technologii.

 

Nasza firma od ponad 30 lat wspiera biznes gastronomiczny. Kompleksowa oferta, którą nieustannie poszerzamy, jest w stanie zaspokoić wygórowane wymagania kupujących pod względem maszynowym, opakowań czy akcesoriów. Z nami rozwinięcie biznesu, a następnie jego utrzymanie jest naprawdę proste. Doradzamy w wyborze odpowiedniego produktu, wspieramy od strony marketingowej, podpowiadamy rozwiązania dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów. Szkolimy personel i udzielamy wsparcia technicznego w przypadku jakichkolwiek problemów.
Zapraszamy do współpracy. Służymy naszą wiedzą i pasją. 

 

Źródło: Raport "Polska na Talerzu 2022".

 

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

 

Metro-Catering-System 

 ul. Warszawska 20, 48-385 Otmuchów
 POLAND
 +48 77 464 44 22
 +48 77 401 74 40
 +48 77 401 74 50
 info@m-c-s.pl

 

 

 

Metro Catering System

meOrganic

me METROO 1

me METROO 1

 

serwis MCS

 

© 2024 Metro-Plast. All Rights Reserved.