Metro catering system
Sklep

Koniec plastiku?

W związku z wejściem w życie 1 stycznia 2021 r. unijnej dyrektywy „Single-use Plastics” informujemy, że wszystkie oferowane przez nas jednorazowe opakowania do dań na wynos wykonane z nadających się do recyklingu surowców jak PP i PET nie podlegają nowym przepisom i mogą być powszechnie używane.

Zgodnie z wytycznymi UE zakaz dotyczy stosowania jednorazowych plastikowych produktów, które można w łatwy i niedrogi sposób zastąpić alternatywnymi zamiennikami. Należą do nich:

Zmiany te podyktowane są negatywnymi skutkami jakie wywołują w/w wyroby na środowisko morskie. Chodzi o ich całkowite wyeliminowanie z obiegu, ponieważ ok. 70% tych produktów trafia do mórz i oceanów przyczyniając się do degradacji oceanicznej flory i fauny. Zaledwie 1/3 jest zbierana i poddawana recyklingowi. W konsekwencji ślady plastiku można znaleźć w wielu gatunkach ryb, owoców morza, które trafiają do ludzkiego łańcucha pokarmowego.

Dla plastikowych produktów objętych zakazem istnieją zamienniki, które można bezpiecznie stosować jednocześnie nie przyczyniając się do degradacji środowiska. Należą do nich nasze ekologiczne opakowania me.Organic, które stanowią świetną alternatywę dla pudełek styropianowych. Nie tylko są bezpieczne dla zdrowia i kompostowalne, ale również idealnie sprawdzą się przy pakowaniu wszelkich dań na wynos. Szczelny zgrzew i wyjątkowe właściwości pojemników me.Oranic sprawiają, że ich transport czy przechowywanie są bezproblemowe – zawartość nie wydostaje się na zewnątrz, a produkty pozostają nienaruszone zachowując swój wygląd i zapach.

Plastikowe talerzyki możemy zamienić talerzykami z pulpy, papieru lub otrębów. Plastikowe mieszadełka i sztućce mogą zostać zastąpione drewnianymi, plastikowe słomki z kolei - szklanymi, metalowymi lub papierowymi. Kubki papierowe lub z pulpy roślinnej będą świetną alternatywą dla tych z plastiku typu PS (polistyren).

Więcej o unijnej dyrektywie można przeczytać w naszym artykule: Single-use plastics w świetle dyrektywy UE

Do 2 lipca bieżącego roku firmy mają czas by wyprzedać cały zapas jednorazowych plastikowych produktów wskazanych w dyrektywie.

Po tym czasie używanie tych wyrobów będzie zakazane.

Aktualności

pokaż wszystkie aktualności

Dyrektywa plastikowa opóźniona!

Przede wszystkim higiena, czyli posiłki w drodze

Koniec plastiku?

Pakowanie próżniowe – więcej niż oczekiwania

Odwiedź nasz
sklep internetowy
Wejdź
Masz pytania, zadzwoń! +48 (77) 464 44 22 Kontakt Materiały
do pobrania
Zobacz