logo-mcs

 

METRO aktualności


 

Jak pakować na wynos?

piątek, 23 kwiecień 2021 13:31

Z początkiem 2020 roku gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na jednorazowe opakowania. Każda restauracja, której udaje się podczas pandemii serwować dania na wynos, wykorzystuje o wiele więcej pojemników i przede wszystkim opiera swój biznes o dostawę. W ubiegłym roku, gdy wszystkie lokale gastronomiczne zostały zamknięte, popyt przewyższał podaż, a producenci opakowań musieli zmierzyć się z czasem, aby wprowadzić więcej produktów na rynek. Zadanie to wcale nie było takie łatwe, ponieważ oprócz nacisku ze strony rynku, opakowania muszą spełniać odpowiednie normy, a w świetle nowych przepisów, gdzie odchodzi się od opakowań, które mogą zostać wykorzystane tylko raz - dobrze, aby były one ekologiczne (biodegradowalne lub nadawały się do recyklingu). Dlatego z jednej strony mieliśmy rosnący popyt, a z drugiej należało kłaść nacisk na zrównoważony rozwój.

W roku 2021 nacisk na produkcję ekologicznych opakowań nadających się do recyklingu i kompostowania jest jeszcze większy, a to za sprawą dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko - tzw. dyrektywa Single-Use Plastics, która wejdzie w życie już 3 lipca.

Oprócz tego, że za niespełna kwartał wejdą nowe przepisy, to wciąż walczymy z pandemią, co przekłada się na dbałość o higienę, zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego wraz ze wzrostem liczby zamawianych dań na wynos i ilości dostaw, restauracje muszą mieć pewność, że ich klienci czują się bezpiecznie, zamawiając swoje posiłki, a żywność jest higienicznie i hermetycznie pakowana oraz przewożona. I tutaj pojawia się ogromne wyzwanie, aby klienci restauracji, którzy mają bardzo dobre doświadczenia związane z jedzeniem w danym lokalu, odczuli to samo zadowolenie w domu. Jak więc to zrobić, skoro od przygotowania posiłku do dostarczenia go do klienta upływa więcej czasu niż ma to miejsce w lokalu?

Opakowania do dań na wynos mają wiele wspólnego z tym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o temperaturę i wygląd dania. Z pomocą przychodzą wysokiej jakości nadające się do recyklingu pojemniki do zgrzewu wykonane z PP i PET. Tego rodzaju opakowania to bezpieczny sposób hermetycznego i higienicznego pakowania dań na wynos. Temperatura posiłków w pojemnikach do zgrzewu wykonanych z PP i PET utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku pojemników wykonanych z innych tworzyw. Są też dużo trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu, a co najważniejsze bezpieczne dla zdrowia i przyjazne środowisku.

Dzięki połączeniu nowoczesnych maszyn pakujących Metro-Catering-System z odpowiednimi pojemnikami do zgrzewu mamy gwarancję, że danie będzie odpowiednio zabezpieczone podczas transportu, a opakowanie szczelne. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów płynnych np. zup, sosów czy smoothie.

Kolejną zaletą pojemników do zgrzewu wykonanych z PP i PET jest ich kształt oraz zróżnicowana wysokość, ilość i wielkość komór. Restauracje serwujące dania na wynos mogą bez problemu dopasować pojemniki do swojej oferty. Dzięki temu zapakowany posiłek dłużej zachowa świeżość, walory wizualne oraz smakowe. Ponadto są to opakowania bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wygodne w transporcie, a co ważne można w nich podgrzać posiłek w kuchence mikrofalowej.

Jak ograniczyć ilość odpadów?

Gwałtowny wzrost liczby opakowań na wynos przyniósł znacznie większą świadomość na temat ilości generowanych odpadów. Wraz z pandemią, która zamknęła większość z nas w domach, konsumenci na własne oczy zobaczyli, w jakim tempie rosną góry opakowań, tworząc znacznie więcej śmieci niż dotychczas. Odpady mieszkaniowe wzrosły o 15%, a odpady komercyjne generowane przez budynki biurowe i inne obiekty spadły o 30%. Niemniej jednak restauratorzy nie powinni przechodzić obok tego obojętnie, tym bardziej obecnie, gdy wzrasta świadomość ekologiczna wśród społeczeństwa. Oprócz odpowiednich opakowań ważna jest prawidłowa segregacja, ponieważ bez tego, na nic się zda nawoływanie do ochrony środowiska. Od słów przejdźmy do czynów.

Chcąc ograniczyć piętrzące się stosy odpadów, warto również postawić na opakowania, które są biodegradowalne lub kompostowalne. Wykonane są z trzciny cukrowej lub celulozowej, są bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. Pulpy roślinne są sztywnym materiałem odpornym na wilgoć i tłuszcz, a do tego wygodnym w transporcie.

 

Po więcej informacji na temat opakowań bio zapraszamy do naszego sklep internetowego metroo.pl

 

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

 

Metro-Catering-System 

 ul. Warszawska 20, 48-385 Otmuchów
 POLAND
 +48 77 464 44 22
 +48 77 401 74 40
 +48 77 401 74 50
 info@m-c-s.pl

 

 

 

Metro Catering System

meOrganic

me METROO 1

me METROO 1

 

serwis MCS

 

© 2024 Metro-Plast. All Rights Reserved.