logo-mcs

 

METRO aktualności


 

Pakowanie próżniowe

czwartek, 24 czerwiec 2021 09:23

Jak zachować świeżość produktów spożywczych na dłużej? Można to zrobić w bardzo prosty sposób – zapakować próżniowo. Ten rodzaj pakowania umożliwia szczelne zamknięcie żywności w specjalnym opakowaniu foliowym (worku próżniowym), z jednoczesnym wyssaniem z niego powietrza. Podczas takiego pakowania produkty nie mają kontaktu z wilgocią a dostęp bakterii zredukowany jest do niezbędnego minimum. Zaletą pakowania próżniowego jest zdecydowanie większa trwałość i świeżość pakowanego produktu.
Aby cały proces mógł się odbyć potrzebujemy nie tylko specjalnych opakowań ale także urządzeń, czyli pakowarek próżniowych. Wśród nich możemy wyróżnić dwa rodzaje:
►komorowe – o wysokim stopniu zaawansowania, wyposażone w specjalną komorę, w której umieszcza się zapakowany w folię produkt spożywczy. Sprawdzą się w dużych zakładach gastronomicznych oraz firmach świadczących usługi cateringowe.
►bezkomorowe (listwowe) – mniej funkcjonalne, idealne do stosowania w warunkach domowych.

Pakowarki próżniowe komorowe
W tym artykule skupimy się na tych pierwszych, ponieważ zdecydowanie ich zalety oraz właściwości są nieocenione w momencie, gdy zależy nam na funkcjonalności, wygodzie i profesjonalnym pakowaniu wszelkich potraw – od sypkich i stałych, aż do płynnych.
Najważniejszą zaletą pakowania próżniowego jest redukcja bakterii tlenowych, dzięki czemu żywność nie ulega procesom gnilnym, nie psuje się, a tym samym może dłużej utrzymywać świeżość i estetyczny wygląd.
Dodatkowo ten rodzaj pakowania pozwala nam zredukować ilość wyrzucanej żywności oraz jej marnotrawienie, co automatycznie wpływa na mniejsze straty konkretnego lokalu i jest bardzo istotne w przypadku gdy chcemy żyć w zgodzie z zasadą „zero waste”.

Same plusy
Pakowane próżniowo produkty spożywcze charakteryzują się ładnym i apetycznym wyglądem oraz wyjątkowym smakiem. Niepodważalną zaletą przedmiotowych urządzeń są niewielkie rozmiary, prosta obsługa oraz bezproblemowy ich transport.
Pakowarki próżniowe Orved dostępne w naszej ofercie mają się ekskluzywny i innowacyjny design, idealnie pasują do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni. Charakteryzują się wieloma funkcjami niedostępnymi w innych podobnej klasy urządzeniach. Chodzi m.in. o „absolutny czujnik próżni”, który gwarantuje idealną próżnię w każdych warunkach czy liczne programy jak np. Szefów Kuchni, dzięki którym nasza praca staje się czystą przyjemnością. Pakowarki próżniowe firmy Orved są kompaktowe, niezwykle szybkie i posiadają wstępnie ustawione poziomy próżni dla różnych potrzeb pakowania. Przezroczysta pokrywa wykonana z hartowanego szkła, nie tylko efektownie się prezentuje, ale także zapewnia lepszą widoczność produktu podczas pakowania.

Program szefów kuchni
Jest to bogato rozbudowany program stworzony przez firmę Orved przy współpracy z szefami kuchni. Główne cele jakie przyświecały jego tworzeniu to przede wszystkim opracowanie niezbędnych i unikalnych rozwiązań zapewniających komfort pracy w kuchni i wydłużenie terminu przydatności do spożycia pakowanej żywności. Dzięki tym funkcjom możliwe jest pakowanie, przygotowywanie, marynowanie, zmiękczanie, fermentacja, oczyszczanie itp. wszelkich produktów spożywczych.

SV-Thermo, czyli gotowania Sous Vide
Metoda gotowania, dzięki której możliwe jest przyrządzanie wyśmienitych dań w niskiej temperaturze, pełnych smaków i aromatów, których nie da się uzyskać podczas tradycyjnego przygotowywania potraw. Sous vide z pewnością pokochają ci, którzy chociaż raz mogli przekonać się jak smakuje przyrządzone tym sposobem danie. Ta niezwykle innowacyjna technika, stosowana przez najwybitniejszych znawców sztuki kulinarnej na świecie stała się obecnie jedną z najmodniejszych metod przyrządzania soczystych, delikatnych i niezwykle smacznych mięsnych i rybnych potraw.
W gotowaniu sous vide zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, wpływającym na wyjątkowe walory smakowe i estetyczne przygotowywanej potrawy jest utrzymanie przez określony czas stałej (precyzyjnie kontrolowanej) temperatury wody. Urządzeniem niezbędnym do przygotowywania dań tą metodą jest pakowarka próżniowa oraz worki, które tworzą zestaw, umożliwiający szczelne zamykanie produktów przed ich ugotowaniem w niskiej temperaturze. Jednym z takich urządzeń jest SV-Thermo firmy Orved wyposażone m.in. w 3 sondy kontrolujące temperaturę, praktyczny kosz ze zdejmowanymi przegrodami, 4 tryby gotowania oraz pamięć aż 99 programów.

Zalety pakowarek próżniowych:
• zgrzewanie
• pakowanie próżniowe w workach, słoikach, pojemnikach wielokrotnego użytku, pojemnikach gastronomicznych
• sterowanie cyfrowe
• wodoodporne i odporne na zarysowania
• „absolutny czujnik próżni”
• zaawansowana wydajność
• wstępnie ustawione programy pakowania próżniowego
• precyzyjne i jednolite osiągi
• zoptymalizowany czas pracy
• wygoda w utrzymywaniu czystości urządzenia

Zastosowanie pakowarek próżniowych:
restauracje, 
bary, kawiarnie,
hotelowe kuchnie,
delikatesy.

Pełna oferta pakowarek próżniowych dostępna na metroo.pl

Wiecej informacji:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 609 008 046

 

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

 

Metro-Catering-System 

 ul. Warszawska 20, 48-385 Otmuchów
 POLAND
 +48 77 464 44 22
 +48 77 401 74 40
 +48 77 401 74 50
 info@m-c-s.pl

 

 

 

Metro Catering System

meOrganic

me METROO 1

me METROO 1

 

serwis MCS

 

© 2024 Metro-Plast. All Rights Reserved.