logo-mcs

 

METRO aktualności


 

Czy plastikowe pojemniki są do mikrofali?

środa, 22 grudzień 2021 09:33

Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług firm cateringowych. Swoją popularność diety pudełkowe zawdzięczają wygodzie i oszczędności czasu, a nierzadko także pieniędzy. Jeśli również korzystasz z cateringu żywieniowego, zapewne zastanawiasz się, jak podgrzewać dostarczane Ci posiłki. Z poniższego wpisu dowiesz się, czy plastikowe pojemniki można wkładać do mikrofali.

Czy plastik można wkładać do mikrofali?

Torby papierowe i pudełka plastikowe, w których można odgrzewać jedzenie, są odpowiednio oznaczone. Najczęściej jest to symbol mikrofalówki lub trzech fal obok siebie. Jak to jednak jest z pojemnikami, w których jedzenie dostarczają cateringi dietetyczne? Specyfika branży oraz sposób serwowania posiłków wymuszają konieczność stosowania rozwiązań, które będą wygodne dla klienta. Właśnie dlatego większość opakowań cateringowych bez problemu można włożyć do mikrofalówki i podgrzać znajdujące się w środku jedzenie. Dobrym przykładem pudełek odpowiednich do dostarczania żywności i podgrzewania jej w opakowaniu, są dostępne w ofercie Metro-Catering-System artykuły do zgrzewu z PP czy z pulpy.

Jak podgrzewać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny podgrzewamy zawsze zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Niektóre pudełka nie są przystosowane do zmian temperatur, inne wytrzymują temperaturę do około 150 stopni, a jeszcze inne nawet do 220 stopni. Należy pamiętać, że to, że na pudełku po podgrzaniu nie widać żadnych ubytków ani zniszczeń, wcale nie świadczy o tym, że pudełko nie wydziela substancji toksycznych dla naszego zdrowia. Jeśli na opakowaniu nie widnieje informacja odnośnie obróbki termicznej, należy skonsultować odgrzewanie jedzenia z firmą, która je dostarcza. Jedzenie można także przełożyć z pudełka do innego naczynia i dopiero wówczas przeprowadzić obróbkę termiczną.

Co robić, żeby jedzenie po podgrzaniu nie traciło smaku?

Podgrzewanie w mikrofali zwłaszcza produktów chrupkich i suchych zazwyczaj powoduje dodatkowe odparowanie z nich wody. Zmienia się przez to ich smak oraz konsystencja. Żeby temu zapobiec, takie produkty można spryskać delikatnie wodą. Oprócz tego fale emitowane przez mikrofalę przenikają przez przedmioty tylko do około 2,5 cm, zatem jeśli posiłek jest nieco większy objętościowo, należy pamiętać o tym, żeby co jakiś czas go pomieszać.

Jakie powinny być pudełka na jedzenie?

Pudełka, w których dostarczamy lub przechowujemy żywność, powinny być do tego odpowiednio dostosowane. Należy zadbać o to, by były wystarczająco odporne na czynniki mechaniczne, chemiczne i wysokie temperatury. Najlepiej, jeśli są dedykowane właśnie do kontaktu z żywnością. W innym wypadku mogą zmieniać smak i aromat jedzenia. Jeśli producent nie oznaczył swoich pudełek odpowiednio, nie można mieć pewności, że pudełko nie będzie wydzielało do posiłków niebezpiecznych substancji czy mikroplastiku. Informacja o tym, że pojemnik można wkładać do mikrofali, zawsze musi znajdować się na opakowaniu.

Z czego wykonuje się pudełka, które można wkładać do mikrofali?

Opakowania, które są przeznaczone do odgrzewania jedzenia, są stosowane przez większość firm związanych z gastronomią. Wykonuje się je między innymi z polipropylenu, drewna i trzciny cukrowej. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety oraz określone wskazania w zakresie stosowania. Żeby mieć pewność, że nasze opakowanie nadaje się do podgrzewania i przechowywania jedzenia najlepiej wybrać specjalne pojemniki do zgrzewu. Czym charakteryzują się te pudełka?

Pudełka do zgrzewu dla cateringów Metro-Catering-System

Pudełka do zgrzewu dla cateringów Metro-Catering-System to doskonały wybór zarówno dla konsumentów, jak i producentów. Są całkowicie bezpieczne, jednorazowe i wygodne, a dopasowanie ich do charakteru danego posiłku nie stanowi żadnego problemu, ponieważ występują one w najróżniejszych formach i kształtach. Można, zatem podawać w nich wieloskładnikowy obiad, zupę, sałatkę z osobno zapakowanym dressingiem czy jogurt z granolą. Dzięki szczelnemu i szybkiemu zamykaniu folią nic się nie wyleje ani nie rozszczelni w czasie transportu. Pudełka występują w różnych wersjach kolorystycznych – czarnej, białej i transparentnej, w trzech podziałach i kilku wysokościach do wyboru.

Zalety pudełek i pojemników zgrzewanych

Zalet pudełek i pojemników zgrzewanych można wymienić bardzo wiele. Najczęściej jednak zwraca się uwagę na następujące korzyści z ich stosowania:

  • pudełka i tacki do zgrzewu M-C-S produkowane są z materiałów bezpiecznych dla zdrowia i w pełni nadają się do recyklingu lub kompostowania,
  • gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo dla osób, które z nich korzystają,
  • długo trzymają ciepło, więc jeśli spożywamy jedzenie tuż po dostarczeniu, nie ma potrzeby podgrzewania go,
  • możemy podgrzewać w nich jedzenie w mikrofalówce
  • nie ma potrzeby używania i późniejszego mycia dodatkowych naczyń,
  • występują w najróżniejszych formach – tacek, pojemników z przegródkami, misek, kubków, czy pudełek,
  • są bardzo wygodne i można zabierać je ze sobą do pracy, czy szkoły.

Niezależnie od tego, jakie masz potrzeby i preferencje żywieniowe, pudełka zgrzewane będą odpowiednim wyborem do każdego posiłku. Zachęcamy serdecznie do wyboru pudełek do zgrzewu!

 

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

 

Metro-Catering-System 

 ul. Warszawska 20, 48-385 Otmuchów
 POLAND
 +48 77 464 44 22
 +48 77 401 74 40
 +48 77 401 74 50
 info@m-c-s.pl

 

 

 

Metro Catering System

meOrganic

me METROO 1

me METROO 1

 

serwis MCS

 

© 2024 Metro-Plast. All Rights Reserved.