logo-mcs

 

METRO aktualności


 

Co to są tworzywa biodegradowalne?

środa, 22 grudzień 2021 09:07

Problem zanieczyszczenia naszej planety jest coraz częściej dostrzegany i poruszany w wielu kampaniach społecznych. Zauważenie tego problemu i jego długofalowych skutków sprawiło, że zasadne stało się poszukiwanie surowców, pozwalających nam produkować opakowania, które będą pełniły takie same funkcje jak jednorazowe, plastikowe pojemniki, ale bez szkody dla środowiska. Dowiedz się, czym są opakowania biodegradowalne oraz jakie jest ich zastosowanie.

Z czego powstają opakowania biodegradowalne?

Opakowania biodegradowalne powstają ze specjalnych tworzyw, które poddają się procesowi rozkładu w relatywnie krótkim czasie. Okres, który jest potrzebny na przynajmniej częściowy rozkład plastikowej butelki to kilkaset lat. Opakowanie biodegradowalne rozkłada się w całości w ciągu 6 miesięcy. Tworzywa biodegradowalne możemy wytwarzać z trzciny cukrowej, skrobi kukurydzianej czy innych surowców pochodzenia roślinnego. Tego rodzaju tworzywa wyróżniają dobre parametry związane z odpornością na czynniki mechaniczne, wodę czy temperaturę, a także ich nietoksyczność, co sprawia, że mogą być wykorzystywane nawet do przechowywania żywności, pod warunkiem, że posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty.

Biodegradowalne opakowania na żywność – zastosowania

Biodegradowalne opakowania na żywność ze względu na swoje parametry i brak negatywnego wpływu na środowisko są coraz częściej stosowane w życiu codziennym przez osoby prywatne, a także w przemyśle. Mogą być stosowane między innymi w:

 • fabrykach i na produkcjach,
 • pakowaniu żywności,
 • gastronomii i cateringach,
 • stołówkach szkolnych, studenckich i pracowniczych,
 • domu,
 • transporcie jedzenia.

Wybór biodegradowalnego opakowania na żywność sprzyja nie tylko środowisku, ale również konsumentom i pozytywnemu postrzeganiu marki. Opakowania są wygodne, można dowolnie je formować oraz przechowywać w nich żywność. Ponieważ dają wiele możliwości użytkowania, możemy przygotować w nich jedzenie, spakować je i zabrać ze sobą do pracy, szkoły lub na wizytę u rodziny i przyjaciół. Często są również przystosowane do obróbki termicznej, co jest szczególnie przydatne, kiedy z opakowań chce korzystać np. catering. Stosowanie ekologicznych opakowań przez firmy cateringowe sprzyja promowaniu marki, pozytywnie wpływa na ich wizerunek i zachęca konsumentów do korzystania z usług firm, które troszczą się o środowisko.

Opakowania biodegradowalne Metro-Catering-System

Metro-Catering-System jest znaną i szanowaną marką w świecie opakowań na żywność od blisko 30 lat. Opakowania M-C-S były wielokrotnie nagradzane. Korzystają z nich hotele, restauracje, szkoły, cateringi i stołówki. Opakowania od Metro-Catering-System pozwalają na szczelne zapakowanie jedzenia za pomocą nowoczesnych technologii, co gwarantuje wysoką jakość i najbardziej ekonomiczny system pakowania dań gotowych. Jeśli chcesz wygodnie, szybko i sprawnie pakować żywność, a jednocześnie nieobca jest dla Ciebie troska o środowisko naturalne, wybierz opakowanie biodegradowalne me.Organic od Metro-Catering-System.

Wybór opakowań w Metro-Catering-System

Metro-Catering-System oferuje wiele różnych opakowań tak, by zapakowanie nawet najbardziej skomplikowanej lub wieloskładnikowej potrawy nie sprawiało najmniejszych trudności. Wśród asortymentu Metro-Catering-System znajdziesz:

 • pudełka do zgrzewania,
 • pudełka z wieczkiem,
 • opakowania i butelki szklane,
 • opakowania papierowe, drewniane i z pulpy trzcinowej,
 • sztućce drewniane i inne przydatne w gastronomii akcesoria.

Wspomniane opakowania występują w najróżniejszych formach – tacek, pudełek z przegródkami, pudełek zamykanych, na zupę, czy jogurty z granolą lub sałatki z osobno pakowanym dressingiem dla jak najlepszej świeżości.

Opakowania biodegradowalne – fakty i mity

Ponieważ opakowania biodegradowalne są stosunkowo nowym produktem, który dopiero zdobywa popularność, narosło wokół nich wiele mitów. Można usłyszeć, że są toksyczne, że wcale nie rozkładają się tak szybko, jak zapewniają producenci, albo że przemakają i nie można wkładać do nich jedzenia. Najważniejsze, aby miały stosowne certyfikaty potwierdzające m.in. możliwość ich używania do pakowania żywności. Stąd odpowiednie oznaczenia na opakowaniach. Faktem jest, że nie każde opakowanie biodegradowalne można wkładać do mikrofalówki i nie każde nadaje się do żywności. Opakowania, które są do tego przeznaczone, są dodatkowo oznaczone rysunkiem mikrofali lub trzech fal oraz znaczkiem widelca i kieliszka – tylko takie opakowania znajdują się w ofercie Metro-Catering-System. Wszystkie pojemniki dostępne w asortymencie tej marki są również wodoodporne, dzięki pokryciu ich specjalnym laminatem. Nie zawierają żadnych szkodliwych związków, co jest potwierdzone certyfikatami, a także samym faktem, że zostały dopuszczone do obrotu jako pojemniki przeznaczone na żywność.

 

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

 

Metro-Catering-System 

 ul. Warszawska 20, 48-385 Otmuchów
 POLAND
 +48 77 464 44 22
 +48 77 401 74 40
 +48 77 401 74 50
 info@m-c-s.pl

 

 

 

Metro Catering System

meOrganic

me METROO 1

me METROO 1

 

serwis MCS

 

© 2024 Metro-Plast. All Rights Reserved.